Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo okazało się, że kierowca jest po użyciu alkoholu. 25-latek odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, wczoraj, 10 lutego w miejscowości Skalmierzyce zatrzymali kierowcę BMW, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 110 km/h. W trakcie kontroli, okazało się, że siedzący za kierownicą 25 – latek z powiatu ostrowskiego wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,3 promila alkoholu. W takim przypadku przepisy przewidują zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy, za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym. Jednak w tej sytuacji kierowca dodatkowo odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu. Za to wykroczenie grozi mu utrata prawo jazdy na minimum 6 miesięcy oraz grzywna do 5 tysięcy złotych.

Jak pokazuje powyższy przykład ani liczne kontrole, ani tragiczne zdarzenia na drogach nie wpływają na wyobraźnię niektórych kierujących. Kierowcy, którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów.