Gmina Sośnie to jedna z nielicznych gmin, gdzie nie ma żadnego klubu piłkarskiego. Niewielka gmina inwestuje jednak w infrastrukturę sportową. Po wybudowaniu boiska miejscowi działacze planują reaktywować do życia drużynę piłkarską.

Gmina Sośnie wzbogaci się o kolejną dużą inwestycję sportową. Już niebawem miłośnicy sportu na pewno ucieszą się z tego, że w ich bezpośrednim otoczeniu pojawi się nowoczesny obiekt sportowy, na którym będzie można uprawiać kilka dyscyplin. Boisko ma powstać jeszcze w tym roku ponieważ rozstrzygnął się przetarg na jego realizacje.

Przedsięwzięcie będzie realizowane przy Sali Wiejskiej w Sośniach w miejscu obecnego już nienadającego się dla użytkowania obiektu. W skład kompleksu sportowego wejdzie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej 8360,00 m2, boiska do siatkowej piłki plażowej o powierzchni 377,34 m2 oraz kortu tenisowego o nawierzchni poliuretanowej i powierzchni 688,71 m2. Całość terenu zostanie wygrodzona piłkochwytami. Wzdłuż linii bocznej boiska zamontowane zostaną trzyrzędowe trybuny dla kibiców. Obiekt będzie posiadał trybuny dla 400 osób. Zagospodarowany zostanie również teren wokół boiska gdzie powstanie duży i przestronny parking.

Główną grupą odbiorców korzystających z obiektu będą uczniowie uczęszczający do przyległej szkoły. Jako obiekt ogólnodostępny skierowany jest również do całej społeczności lokalnej. Boisko wraz z częścią rekreacyjną zapewni brakującą przestrzeń aktywności sportowej i rekreacji dla lokalnej społeczności. Lokalizacja obiektu zapewni wygodny dostęp do obiektu. W 2019 roku powstał nowy budynek zaplecza socjalnego, który zapewni komfortowe warunki sanitarne dla sportowców. Po powstaniu całego zaplecza sportowego inwestycja będzie już w pełni zrealizowana.

Budowa boiska do piłki nożnej z trybunami, boiska do piłki siatkowej plażowej, kortu tenisowego oraz parkingu w miejscowości Sośnie jest projektem, który Gmina Sośnie złożyła do Ministerstwa Sportu RP w ramach środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W ramach pozyskanych środków otrzymaliśmy 853.286,00 zł. Całkowity koszt inwestycji to 2.170 000,00 zł.

Przypomnijmy, że klub Zawisza Sośnie zakończył funkcjonowanie 6 lat temu po blisko 40 latach na piłkarskiej mapie. 
O sprawie informowaliśmy TUTAJ