2 kwietnia po godzinie 14:00 na Drodze Krajowej nr 15 na trasie Golina-Koźmin Wielkopolski doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów marki Opel Corsa jadącego od strony Jarocina i Renault Kangoo poruszającego się od Koźmina Wielkopolskiego. W wyniku wypadku zginął kierowca Opla.

Kierująca samochodem marki Renault Kangoo 19-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego z gminy Odolanów zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia się z kierującym 44-letnim mieszkańcem powiatu krotoszyńskiego, który w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. 

W wyniku śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim ustalono, że 19-latka doprowadziła do nieumyślnego spowodowania śmierci. 

"W ramach tego postępowania zabezpieczono materiał dowodowy w postaci zeznań świadków i uczestników tego zdarzenia, jak również osób postronnych. Przede wszystkim jednak uzyskano zapis monitoringu. Ten cały materiał dowodowy został poddany ocenie biegłego z zakresu badania i rekonstrukcji wypadków" - powiedział Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Analiza billingów wykluczyła, aby 19-latka w momencie wypadku korzystała z telefonu komórkowego.
Oskarżona tłumaczy, że straciła panowanie nad kierownicą, bo kichnęła.

Teraz odpowie przed sądem za nieumyślne spowodowanie wypadku. Grozi jej do 8 lat więzienia.