Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali wczoraj kobietę, która w jednym z punktów obsługi finansowej dokonała rozboju. Sprawczyni grożąc użyciem noża pracownicy punktu zażądała wydania pieniędzy i biżuterii. Pokrzywdzona zdołała wydostać się z biura i wezwać policję. Napastniczka została zatrzymana i przebywa na obserwacji na oddziale psychonerwic ostrowskiego szpitala.

Wydarzenia, które miały miejsce wczoraj 10 czerwca chwilę po godz. 12:00, rozegrały się w jednym z ostrowskich punktów obsługi finansowej. Do biura weszła kobieta zamykając za sobą drzwi na zamek. Z torebki wyciągnęła nóż i grożąc pozbawieniem życia pracownicy biura, zażądała od niej wydania pieniędzy, telefonu komórkowego i biżuterii.

Kiedy spotkała się z odmową, pomiędzy kobietami doszło do szarpaniny. W jej trakcie napastniczka zerwała z szyi pracownicy biura łańcuszki z zawieszkami. Pokrzywdzonej udało się wytrącić nóż i wydostać na zewnątrz. Trzymając drzwi, aby nie dopuścić agresywnej kobiety do wydostania się z biura, uzyskała pomoc od przechodzących w pobliżu ludzi, którzy natychmiast powiadomili policję.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali sprawczynię napadu. Okazała się nią 46-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. W jej torebce mundurowi znaleźli zerwane z szyi pokrzywdzonej łańcuszki. Kobieta była trzeźwa, ale cały czas wykazywała agresywne zachowania. 46-latka trafiła na oddział psychonerwic ostrowskiego szpitala.

Przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego dopuściła się kobieta jest zagrożone karą nawet 12 lat więzienia.

KPP w Ostrowie Wlkp. Artur Kurczaba