Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. 26-latek przekroczył prędkość o 66km/h, natomiast 33-latek jechał 107km/h. Wszyscy kierowcy powinni mieć świadomość, że nadmierna prędkość może być przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Niestety w dalszym ciągu na drogach pojawiają kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich „wyczyny” za kierownicą nie pozostają obojętni policjanci ostrowskiej drogówki którzy codziennie patrolują drogi na terenie naszego miasta i powiatu.

Przecenianie własnych umiejętności, brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to jedne z przyczyn tragedii na drogach. Najlepiej wiedzą o tym funkcjonariusze z drogówki, którzy podczas swoich służb często prowadzą czynności na miejscu poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Od wprowadzenia przepisów zaostrzających sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym minęły 4 lata. Niestety nadal na drogi wyjeżdżają osoby, które o tym zapominają lub świadomie lekceważą obowiązujące normy. Świadczą o tym kolejne zatrzymane prawa jazdy, za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h).

W sobotę, 13 lipca po godzinie 7:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową hondą. 33-letni kierowca na terenie miasta przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h. Tego samego dnia, przed godziną 9:00 został zatrzymany 26-letni kierowca peugeota. Mężczyzna w obszarze zabudowanym pędził samochodem 116km/h.

Policjanci oprócz zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami, nałożyli na kierujących mandaty oraz punkty karne.

Natomiast, 14 lipca br., funkcjonariusze zatrzymali kierującego mercedesem, który przekroczył prędkość o 19km/h. W trakcie kontroli okazało się, że 20-latek pod koniec czerwca tego roku stracił prawo jazdy na trzy miesiącu z powodu przekroczenia przez niego prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym .

Przypominamy, że jeżeli kierujący, któremu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, zasiądzie w tym okresie za kierownicą pojazdu, prawo jazdy straci na kolejne 3 miesiące, a ponowne tego typu wykroczenie, zakończy się już całkowitym cofnięciem uprawnień do kierowania.