Komora hiperbaryczna, w ramach której stosuje się tlen pod wysokim ciśnieniem, to jedna ze skuteczniejszych terapii wspomagających w przypadku wielu schorzeń.

Jedyna w powiecie ostrowskim wieloosobowa komora hiperbaryczna, z której można korzystać w firmie Perspektywa Przestrzeń Zdrowia i Rozwoju jest odpowiedzią na zapytania osób, które chcą korzystać z dobrodziejstw tlenoterapii w towarzystwie i za przystępną cenę.

Działanie komory hiperbarycznej opiera się na połączeniu nowoczesności i prostoty – zwiększone ciśnienie daje lepsze natlenienie organizmu. Do naszej krwi dostaje się kilkakrotnie więcej tlenu (tzw. wyższa saturacja), niż z normalnie wdychanego powietrza. Ma to ogromne znaczenie dla kondycji naszego ciała – nawet tych jego części, które nie są ukrwione. Tlen w podwyższonym stężeniu pobudza komórki do wzrostu i odnowy, w tym między innymi szpiku kostnego, naskórka czy naczyń krwionośnych. Dotlenione komórki wszystkich układów zaczynają intensywniej pracować, co przekłada się na przyspieszenie procesów metabolicznych, w tym regenerację. Zabieg jest przyjemny (jedyną niedogodnością może być zatykanie uszu, podobne jak podczas lądowania samolotu). W tle słychać muzykę, można leżeć lub siedzieć, do dyspozycji są książki, gazety i gry rodzinne.


Wieloosobowa komora to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną. Z wiekiem nasz organizm coraz słabiej wchłania tlen, zatem na wspólną sesję warto zaprosić rodziców lub dziadków szczególnie w okresie jesiennym, gdy coraz mniej przebywamy na świeżym powietrzu, a wirusy zaczynają uaktywniać się. Mają na względzie zdrowie seniorów firma Perspektywa oferuje zniżki osobom po 60-tym roku życia.


Na co pomaga tlenoterapia?

Wspomaga leczenie wielu chorób, m.in. takich jak: migrena, depresja, bezsenność, poparzenia, obrzęki, trudno gojące się rany (w tym stopa cukrzycowa), trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry. Wzmacnia odporność, pomaga wzmocnić organizm po przebytej chorobie Covid -19. Przynosi znaczną poprawę w funkcjonowaniu osób starszych. Nazywana kapsułą młodości - spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu kolejnych. Stosowana jest przez sportowców na całym świecie. Systematycznie korzystają z niej olimpijczycy. Do tego relaksuje i nie powoduje skutków ubocznych. Nic, tylko korzystać .


Z tlenoterapii skorzystać można w firmie Perspektywa Przestrzeń Zdrowia i Rozwoju ul. Partyzancka 7/5 Ostrów Wlkp.,
tel. 783 031 083
www.perspektywa.eu.
Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 20,00.