Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali dwóch braci, którzy w jednym ze sklepów skradli wartościowy perfum. Kosmetyk wartości ponad 400 złotych policjanci odzyskali, a bracia odpowiedzą teraz za kradzież. Może im grozić nawet 5 lat więzienia.

Policjanci praktycznie codziennie interweniują w związku z kradzieżami sklepowymi. Złodzieje najczęściej trafiają w ręce ochrony lub pracowników sklepu, ale nie wszystkich udaje się zatrzymać. W ubiegłym tygodniu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży wartościowego kosmetyku. Skierowani na miejsce policjanci uzyskali rysopisy dwóch mężczyzn, którzy dokonali tej kradzieży.

Kilkadziesiąt minut później na jednej z ulic miasta dzielnicowi rewiru miejskiego zatrzymali młodego mężczyznę, którego rysopis odpowiadał sprawcy kradzieży. Wkrótce został on rozpoznany przez sprzedawcę. Mężczyzna przyznał sie do kradzieży kosmetyku, którego wartość wyniosła ponad 400 złotych. Okazało się, że chwilę przed zatrzymaniem sprzedał kosmetyk znajomemu. Policjanci odzyskali skradziony perfum.

Drugim złodziejem okazał się brat zatrzymanego wcześniej mężczyzny, którego również na ulicy rozpoznali i zatrzymali policjanci z ogniwa patrolowego. Bracia w wieku 20 i 21 lat byli już wcześniej znani policjantom. Nie było to ich pierwsze tego typu przestępstwo. Za dokonanie kradzieży odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

KPP Ostrow