Wiele osób bagatelizuje stan pandemii w naszym kraju. Najwięcej jednak wiedzą i widzą ratownicy i lekarze w szpitalu, którzy widzą jak ludzie męczą się, często niestety także umierają na ich oczach.

Apeluję do mieszkańców Powiatu OSTROWSKIEGO , prosto z dyżuru w SOR Ostrów Wielkopolski .  Nie przychodźcie do szpitala z błahymi sprawami , z drobnymi dolegliwościami .  W SOR dominują Pacjenci zakażeni SARS -CoV-2 , brak miejsc w całej Wielkopolsce , aby ich przenieść do Zakaźnego Oddziału . Leżą u nas  w SOR , mają leczenie . Ale my nie mamy miejsc .  Omijajcie szpital szerokim łukiem , dla własnego bezpieczeństwa. Stosujcie zalecenia GIS . Siedź człowieku w domu , jak nie musisz wychodzić . Wnuki--jak najdalej od dziadków .  To się doczekaliśmy.....- napisał jeden lekarz  z ostrowskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego  na swoim profilu na Facebooku. 

Obecnie w powiecie ostrowskim większość łóżek w szpitalu jest zajęta. 
Na dzień 26 października na terenie powiatu ostrowskiego mieliśmy aż 1144 aktywne przypadki zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że jedna na około 140 osób  w powiecie jest zakażona Covid 19.