Pięć dziewczyn z II Liceum Ogólnokształcącego z Ostrowa co piątek odwiedza wybrane ostrowskie przedszkola i czyta maluchom bajki w ramach wygranej Olimpiady ,,Zwolnieni z teorii". Ich projekt ,,Pokoloruj duszę książką" ma na celu czytanie dzieciom w przedszkolach. To właśnie dzięki bajce dzieci czerpią ogromne korzyści językowe oraz czują, że są ważne w społeczeństwie.

W Ostrowie Wlkp. znajdują się 22 przedszkola, zarówno publiczne i niepubliczne. 9 z nich zgodziło się na współpracę z dziewczynami. Co piątek odwiedzają trzy przedszkola i poświęcają swój czas na czytanie dzieciom bajek. Po każdej lekturze następuje tzw. ,,pogadanka" żeby sprawdzić czy dzieciaki uważnie słuchały oraz co zapamiętały z przeczytanej bajki. Dziewczyny podkreślają, że dzięki tej akcji na twarzach dzieciaków pojawia się uśmiech, bo w końcu co innego jak nie bajki sprawia im największą radość. 

Same mówią, że żyjemy w czasach, gdzie rodzice coraz mniej czasu mają dla swoich pociech.  Rodzic woli włączyć dziecku telewizor, komputer, dać tablet,  zamiast przeczytać bajkę, która wniosła by do życia dany morał i nauczyła pewnych zachowań. Dziecko podczas czytania czerpie ogromne korzyści językowe, uczy się tworzenia zdań oraz publicznego wypowiadania się. Dlatego warto poświęcić dziecku codziennie chociaż 10 minut na czytanie, by pokazać mu, że jest ważne.

Dlatego dnia 19 marca, w sobotę w Przedszkolu Smerfiki w Ostrowie w godzinach od 9:00 do 11:00 odbędą się warsztaty dla dzieci z przedszkoli, które biorą udział w projekcie. Oprócz czytanej bajki, dzieci będą mogły także zobaczyć różne animacje związane z opowieścią oraz  wziąć udział w zajęciach plastycznych oraz muzycznych.

TUTAJ https://www.facebook.com/pokoloruj.dusze.ksiazka/?ref=aymt_homepage_panel