Mieszka rzut beretem od Ostrowa i nie raz odwiedza nasze miasto. Nie wszyscy wiedzą, że mieszkaniec Krotoszyna- Pan Tomasz Biernacki jest właścicielem sieci sklepów Dino. Pan Tomasz zadebiutował na liście najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”, majątek założyciela Grupy Dino Polska wyceniono na 930 milionów złotych ale rośnie on tak szybko, że prawdopodobnie już przekroczył okrągły miliard.

Obecnie majątek 44-letniego Tomasza Biernackiego według magazynu Forbes wyceniany jest na około 930 milionów złotych. Od samego początku biznesowej kariery krotoszynianin podejmował mądre ruchu co pozwala mu stale powiększać majątek. Plany na przyszłość są również odważne i dalekosiężne co zapewne pozwoli mieszkańcowi Krotoszyna wspiąć się jeszcze wyżej w liście najbogatszych Polaków, na której Tomasz Biernacki zajmuje obecnie wysokie 38 miejsce. Krotoszynianin posiada obecnie 51% wielkiej już sieci sklepów Dino. 

Tomasz Biernacki otworzył w 1999 roku pierwszy sklep pod marką Supermarket Dino. Była to jednoosobowa działalność gospodarcza. Otwierał kolejne punkty sondując różne formaty sprzedażowe. Ostatecznie zdecydował się na segment proximity, czyli marketów usytuowanych w małych o średnich miastach oraz na peryferiach. Ryzyko postawienia na taki format się opłaciło i szybko powstają kolejne sklepy.

Lokalizacje, w których powstają sklepy Biernackiego stają się coraz bardziej atrakcyjne dla dyskontów, które zaczynają wyrastać w pobliżu. Dino nie chce konkurować wyłącznie ceną. Stąd w 2003 roku Biernacki decyduje się nabyć większościowy pakiet udziałów w firmie Agro-Rydzyna. To zakład mięsny, który dostarcza świeże mięso do sklepów Dino. W tym momencie właściciel na już przewagę. Stając się właścicielem jednej z firm dostarczających dla niego świeży towar, zgarnia marżę, którą trzeba byłoby oddać dystrybutorowi. W międzyczasie, w Krotoszynie uruchamia pierwsze centrum dystrybucyjne. Sam decyduje teraz o poziomie zaopatrzenia poszczególnych sklepów. Centrum dystrybucyjne sukcesywnie jest rozbudowywane.
W 2015 roku sieć sklepów Grupy Dino to 500 sklepów. W 2016 roku powstaje trzecie centrum dystrybucyjne (i drugie własne) w Jastrowiu. Firma badawcza Roland Berger klasyfikuje sieć jako najszybciej rozwijającą się w Polsce.


- Dzięki wejściu na giełdowy parkiet spółki Dino, która posiada w Polsce blisko 600 marketów, na liście najbogatszych znalazł się jej twórca, Tomasz Biernacki. I to jako prawie miliarder – napisali w uzasadnieniu autorzy rankingu.

Ale Dino rozwija się tak dynamicznie, że dane szybko się zdezaktualizowały, bo sieć Dino posiada już 639 marketów. Od konkurencji Dino wyróżnia się modelem biznesowym, który polega na otwieraniu sklepów we własnych placówkach.

Bardzo prawdopodobne, że Tomasz Biernacki znacząco przesunie się w przyszłorocznym rankingu najbogatszych, bo po kwietniowym debiucie giełdowym (już po ustalaniu tegorocznego rankingu – przyp. red) wartość rynkowa Grupy Dino mocno wzrosła i wynosi dziś ponad 4,3 mld zł (dane z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie).

W samym powiecie ostrowskim sieć posiada 8 sklepów a niebawem otwarcie kolejnego w miejscowości Lamki przy trasie Ostrów Wielkopolski - Krotoszyn.