Bardzo dobra informacja dla mieszkańców południowej Wielkopolski i samych ostrowian. Po kilku latach negocjacji udało się sfinalizować rozmowy i jeszcze w tym roku ruszy budowa marketu Ikea w naszym mieście. Pierwsi klienci będą mogli odwiedzić market Ikea w Ostrowie już w 2 kwartale przyszłego roku.

IKEA planuje otworzyć 12 sklep w Polsce. Jeden z marketów ma powstać właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. To dobra wiadomość dla mieszkańców naszego miasta, ale też dla osób mieszkających na południu Wielkopolski, gdzie mieszka obecnie ponad 700 tysięcy osób. 

Z pewnością klientów ucieszy także lokalizacja, gdyż market meblowy powstania w okolicach Galerii Ostrovia a konkretnie przy ulicy Kaliskiej po przeciwnej stronie ostrowskiej galerii handlowej. Do tej pory by wybrać się na zakupy do popularnego sklepu trzeba było pokonać ponad 100 km, najbliższe znajdują się bowiem w Poznaniu i we Wrocławiu.

"Południowa Wielkopolska i sam Ostrów Wielkopolski to rynek z wielkim potencjałem, to rynek dla IKEA. Dlatego bardzo się cieszę, że już za nieco ponad rok będziemy mogli zaprosić mieszkańców południowej Wielkopolski do nowego sklepu Ikea. Otwarcie sklepu w Ostrowie Wielkopolskim to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju sprzedaży wielokanałowej w Polsce. Inwestujemy zarówno w sprzedaż mebli przez internet, która już niedługo będzie dostępna na wybranych rynkach, jak również w nowe i istniejące sklepy. Wierzę, że IKEA przyczyni się do wcielania w życie naszej wizji tworzenia lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. Mówiąc wielu mam na myśli naszych klientów, pracowników, dostawców i lokalne społeczności" - powiedziała prezes IKEA w Polsce Anna Pawlak-Kuliga