Marzena Wodzińska z PO rezygnuje z funkcji Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W sobotę złożyła oficjalne pismo w tej sprawie do Marszałka.

- W sobotę na ręce Pana Marszałka Marka Woźniaka wpłynęła rezygnacja z pełnionej funkcji od Pani Marszałek Marzeny Wodzińskiej – przekazuje Anna Parzyńska- Paschke, rzeczniczka Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W piątek media obiegła informacja o wniosku Marka Woźniaka o odwołanie Marzeny Wodzińskiej. Głosowanie nad odwołaniem kaliszanki miało się odbyć w poniedziałek, 29 czerwca podczas sesji absolutoryjnej Sejmiku. W oświadczeniu Marszałek wskazywał, że:

„Odwołanie to jest konieczne, aby w obszarze objętym do tej pory zakresem kompetencji, obowiązków i aktywności Członka Zarządu Marzeny Wodzińskiej usprawnić nadzór i zwiększyć efektywność Urzędu Marszałkowskiego i podległych jednostek, poprawić stan relacji międzyludzkich wewnątrz i na zewnątrz Urzędu Marszałkowskiego, a także udrożnić kanały komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Dokonanie zmiany na stanowisku Członka Zarządu pozwoli ograniczyć istniejące ryzyka i poprawić funkcjonowanie Samorządu we wskazanym obszarze”.

A tym obszarem jest służba zdrowia. Wodzińskiej zarzucano już od kilku miesięcy niewłaściwy nadzór nad tą trudną „działką”. Na początku tego roku sejmikowi radni PiS złożyli wniosek o jej odwołanie, ale wówczas nie uzyskali większości głosów, a Marszałek bronił swojej zastępczyni. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Jak podaje poznański oddział Gazety Wyborczej: także część radnych współrządzącej w wielkopolskim sejmiku KO zarzuca Wodzińskiej, że ta "nie radzi sobie ze służbą zdrowia, którą nadzoruje".

Według ustaleń Wyborczej, stanowisko Wodzińskiej ma objąć Paulina Stochniałek, była radna sejmiku z Nowoczesnej, która w połowie czerwca opuściła partię i przeszła do PO.

Marzena Wodzińska na razie nie chce komentować sprawy. - Dziękuję za czujność. Odniosę się do sprawy po jej oficjalnym zakończeniu - odpowiada nam Wodzińska.

Marzena Wodzińska to kaliszanka, zawodowo przez wiele lat związana była z Ostrowem Wielkopolskim, gdzie była dyrektorem oddziału jednego z największych banków w Polsce. Od grudnia 2014 roku pełni funkcję Członka Zarządu Woj. Wielkopolskiego.

W Urzędzie Marszałkowskim podlegały jej: Departament Edukacji i Nauki, Departament Zdrowia i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.