Wypadek podczas prac montażowych na budowie w Ociążu w gminie Nowych Skalmierzyc. Jeden z pracowników spadł z rusztowania na ziemię z około 6 metrów. Mężczyzna za pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do ostrowskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 9 lipca około godz. 14: 30 otrzymaliśmy, że pracownik jednej z firm podczas wykonywania prac montażowych najprawdopodobniej spadł z rusztowania – mówi Małgorzata Łusiak, oficer prasowy ostrowskiej policji.

Konieczna okazała się interwencja śmigłowca LPR. - Dostaliśmy wezwanie do około 40 letniego mężczyzny, u którego na skutek upadku z wysokości doszło do złamania barku. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy na miejscu zdarzenia został przetransportowany do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim – mówi Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak się nieoficjalnie dowiedział portal Info Skalmierzyce, mężczyzna wraz z innym kolegą wykonywali prace montażowe, w tym czasie montowali konstrukcję bramy? Było ich dwóch. Pierwszy miał spaść na miękką ziemię, któremu prócz napędzenia sobie strachu nic się nie stało, natomiast drugiego, którego przetransportowano do szpitala spadł na beton.

Na miejscu zdarzenia, oprócz śmigłowca, byli obecni OSP Skalmierzyce, którzy zostali zadysponowani do pomocy przy lądowaniu śmigłowca, również policja. Okoliczności wypadku będzie wyjaśniać także Państwowa Inspekcja Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.