Nie milkną echa tajemniczej śmierci 19-letniego Michała z Gorzyc Wielkich, który został znaleziony na przystanku przy ulicy Gorzyckiej nad ranem w niedzielę 10 stycznia.

19-letni Michał, którego ciało znaleziono na jednym z przystanków autobusowych w Ostrowie Wielkopolskim to 19-letni mieszkaniec Gorzyc Wielkich.
W niedzielę rano znalazł go przechodzień i to on wezwał służby ratunkowe, niestety Michał już nie żył. Według świadków 19-latek nie był kompletnie ubrany.

Pierwsi świadkowie w tej sprawie zostali już przesłuchani, ale nadal nie wiadomo, dlaczego młody mężczyzna zmarł. Prokuratura aby mieć pewność musi zlecić sekcję zwłok, ta odbędzie się w najbliższych dniach. Jej wyniki będą kluczowe dla wyjaśnienia przyczyny śmierci Michała. 

Pod nadzorem prokuratury przeprowadzono dokładne oględziny miejsca, w którym znaleziono ciało. Przesłuchano też pierwszych świadków, którzy mieli kontakt z 19-latkiem dzień wcześniej – powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż 19-letni Michał umówił się z kolegami w sobotni wieczór. Nie jest pewne czy to koledzy, z którymi Michał był umówiony w sobotni wieczór pozostawili go na przystanku. Prokuratura nie przekazuje tych informacji. 

W tej sprawie nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów, nikt nie został także zatrzymany.