Kwietniki wraz z roślinnością zdobią teren w Wysocku Małym, jednocześnie wyznaczając granicę chodnika dla pieszych na odcinku wzdłuż świetlicy i boiska.

"Mieliśmy sygnały od mieszkańców, dotyczące parkowania samochodów przy płocie sali, które utrudniały komunikację pieszych, ponieważ dojeżdżały do samego ogrodzenia — mówi radny z Wysocka Małego Dariusz Górski"Dlatego zdecydowaliśmy się na oddzielenie chodnika rzędem kwietników, celem poprawy bezpieczeństwa przechodniów. Rozwiązanie jest ładne i pożyteczne - przekonuje jego pomysłodawca.
Z okien własnego domu wgląd na surfinie ma przewodnicząca rady gminy Janina Wojtasiak"Kwiecisty korytarz ożywił nasz chodnik, spawił, że jest bezpieczny. Jest też ekologiczny, ekonomiczny i łatwy w utrzymaniu" - oznajmia.
O kondycję roślin dbają na zmianę: Urszula KaczmarekSylwia IlskaKamila KulwickaKarolina Grabarek oraz ogrodnik - Jan Janicki.
Wykonanie kwietników i zakup kwiatów sfinansowano ze środków rady sołeckiej.
Wiosną przy sali przeważać będą bratki, potem pojawią się inne gatunki kwiatów, m.in. petunie i begonie. Jesienią posadzone zostaną wrzosy. Przy płocie już teraz wyróżniają się mini łąki kwietne.