Starostwo powiatowe w Ostrowie ze Starostą Pawłem Rajskim na czele wyszło z inicjatywą pomocy dla medyków pracujących w ostrowskim szpitalu.

Przyłączamy się do akcji i oferujemy miejsca noclegowe dla przedstawicieli służb medycznych z naszego szpitala. Dla lekarzy, ratowników czy pielegniarek, którzy są na pierwszej linii, ale nie chcą wracać do swoich domów ze względu na obecność małych dzieci, osób starszych i nie chcą ich narażać, a także dla tych, którzy dojeżdżają z daleka do pracy, oferujemy kilka miejsc noclegowych w naszej Bursie Szkolnej. Jako powiat pokryjemy koszty pobytu! Są to niedawno wyremontowane pokoje z własnymi węzłami sanitarnymi, wyposażone w niezbędne sprzęty, także z osobnym wejściem. Po ustaleniu szczegółów ze szpitalem można w tych pokojach zamieszkać niemal od zaraz. To nie jest miejsce kwarantanny, ale pomoc dla osób zdrowych codziennie pracujących na rzecz innych! Mówimy o nich ,,nasi bohaterowie'', a w ten sposób chcemy im udzielić konkretnej pomocy. Być może ktoś chciałby także w ten sposób wesprzeć naszych medyków? Ma wolne mieszkanie, dom?- pisze Paweł Rajski 

Jeśli macie mieszkanie, które możecie przekazać dla medyków na ten trudny czas, możecie dać znać. Najlepiej na profilu facebookowym staroście Pawłowi Rajskiemu.