Młodzież zamierza protestować na ostrowskim rynku w najbliższy piątek.

W piątek 5 listopada od godziny 12:00 będziemy protestować na ostrowskim Rynku przeciwko bezczynności polityczek i polityków w kwestii zmian klimatu.
W niedzielę, w Glasgow, rozpoczęła się konferencja ONZ - COP26. My, dzieciaki, których nie słuchacie, stoimy tu OD PONAD 2 LAT, mówimy o działaniu, o wspólnocie i sprawiedliwości społecznej, a osobom decyzyjnym nadal brakuje wyobraźni, solidarności i rozsądku, żeby zająć się wreszcie działaniem na poważnie. Było: “dość słów, teraz czyny!”, było: “sprawiedliwa transformacja teraz!”. Czy więc obecne na COPie osoby decyzyjne mogą wreszcie okazać podstawową troskę o ludzi, których mają w obowiązku reprezentować? Czy mogą ich wreszcie wysłuchać? Głos nauki jest jednoznaczny, wnioski z raportów IPCC nie pozostawiają złudzeń, czego jeszcze brakuje osobom u władzy, żeby wykazać się podstawową troską o osoby, które powinny reprezentować? ILE JESZCZE COPÓW PRZED NAMI? Jak katastrofalna musi być sytuacja, by wreszcie zauważono, że trzeba powstrzymać kryzys? Konieczne są ambitne działania ponad podziałami, tu i teraz! Inaczej będzie za późno - dla wszystkich. Zdeterminowani, bo rozumiemy czym jest kryzys klimatyczny i jak mało czasu mamy na wprowadzenie zmian. Wsłuchani w głos nauki i potrzeby naszych społeczności, świadomi, że nikt nie jest bezpieczny, póki wszyscy nie jesteśmy bezpieczni. Młode, głośne, walczące o przyszłość i bezpieczeństwo nie przestaniemy działać, dopóki osoby decyzyjne nie zaczną. Nie powinno nas tu być! Jednak nie będziemy bierni, nie przestaniemy głośno mówić o zagrożeniach, dopóki nie zaczniecie nas słuchać.
Dlatego aktywiści z całej Polski w ten piątek wyjdą na ulice, walcząc o swoją przyszłość, a razem z nimi młodzież z Ostrowa, która ma dość pustych obietnic!
Strajkować będziemy w miejscu, pod Ostrowskim Ratuszem na Rynku- czytamy w komunikacie organizatorów