Iwona

Oceniono 24 raz(y) 24

Kiedy będzie normalnie w naszym kraju?Jakim prawem elita nie płaci składek emerytalnych nie dość że zarabiają fortunę to z naszych składek dostają emerytury?
Ja pracowałam od 19 roku życia do 61 lat całe życie odtrącano mi składki emerytalne,rentowe i emerytury mam 2400zł to skandal !Pracowałam na różnych stanowiskach i na trzy zmiany ,według moich obliczeń powinnam dostać drugie tyle,dokąd ZUS będzie nas okradał?i z naszych składek dawać emerytury elicie.Kiedy Rząd się tym zajmie?

DAD

Oceniono 7 raz(y) 1

Zestawmy grupy spoleczne majace istotnie odmienne uprawnienia płacowe i emerytalne niz powszechne.
Sedziowie
Prokuratorzy
Żołnierze
Policjanci
Rolnicy
Gornicy
Kolejarze
Nauczyciele
Lekarze
Pielegniarki
Wystarczy?
Teraz weźmy pracowników dużych zakladów, ktorzy dostawali darmo akcje swoich firm przy ich prywatyzacji
Weźmy też czlonków partii (każdej) obecnie rządzącej, ktorzy z dnia na dzień ujawniają swoje ukryte kompetencje i dostaja za to atrakcyjnie platne posady.
Jak to zmienić?
Bylo w historii świata kilku pomyslodawców na taką sytuację.
Ich imion lepiej nie przypominać...

Własciciel

Oceniono 1 raz(y) -1

http://wyoming.com.pl/ Nasza firma zajmuję się pomocą w optymalizacji składek zus jak i również założeniem firmy za granicą

Aga K

Oceniono 17 raz(y) -3

Nie tylko sędziowie mają inaczej uregulowaną kwestię emerytalną. Dotyczy to wielu innych grup zawodowych. Inne grupy zawodowe również korzystają z „przywilejów" – na przykład nauczyciele mają prawo do wcześniejszej emerytury, dodatku za pracę w warunkach uciążliwych, dłuższego urlopu, urlopu zdrowotnego. Nie wspomnę tu o systemie emerytur dla rolników czy księży, który również mają swój własny wyjątkowo korzystny system emerytur….
Specjale traktowanie sędziów ściśle wiąże się z ochroną ich niezawisłości. Chodzi o to, żeby sędzia nie miał "pokusy", aby "dorabiać" sobie po zakończeniu pracy" w sposób, który mogłyby potencjalnie prowadzić do konfliktów interesów. Na przykład sędzia mógłby orzec w sposób niezasłużenie łaskawy na rzecz swojego przyszłego pracodawcy. Dlatego sędzia w stanie spoczynku nie może prowadzić działalności zarobkowej bez zgody sądu. Ponadto, w przeciwieństwie do innych grup zawodowych w stanie spoczynku ciąży na nim szereg obowiązków, o których nie ma mowy wobec inn