Badania laboratoryjne pozwolą ocenić, czy substancja w beczkach znalezionych przy drodze krajowej nr 11 w miejscowości Szczury w powiecie ostrowskim, jest toksyczna. Beczki - w sumie 120 sztuk – znajdowały się w naczepie. Zabezpieczanie pojazdu oraz terenu i pobieranie próbek trwa od wczesnego popołudnia.

Podobne znalezisko ujawniono w lutym br. przy tej samej drodze w miejscowości Ludwina w powiecie pleszewskim

Naczepa został porzucona na parkingu zlokalizowanym przy krajowej „11”. Kiedy zainteresowała się nią policja okazało się, że w środku jest 120 beczek z nieznaną substancją. – Każda beczka ma 200 litrów pojemności – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – Ekspert z fizyko-chemii pobierze próbki tej nieznanej substancji i z jego udziałem zostaną dokonane ponowne oględziny.

Oprócz konieczności sprawdzenia, jaka substancja znajduje się w beczkach policjanci będą wyjaśniać, do kogo należy pojazd.

To już kolejna taka sytuacja przy tej samej drodze. W lutym br. w miejscowości Ludwina w powiecie pleszewskim, znaleziono porzuconą naczepę, a w niej 130 beczek z nieznaną substancją. Na miejscu interweniowała m.in. specjalistyczna grupa chemiczna z Ostrowa Wielkopolskiego. Ustalono, że zawartość beczek nie zagraża ludziom ani środowisku, zaś sama naczepa została wcześniej skradziona.