Pewna część z nas wie o tym, że drony dzielą się na te latające i na te schodzące pod wodę. Latających używa się do kręcenia reklam i filmów promocyjnych, które następnie trafiają do sieci, po to, by promować jakiś produkt lub konkretne przedsiębiorstwo świadczące usługi. Rzecz jasna te filmy powinien robić profesjonalista, który ukończył kursy i ma odpowiednie certyfikaty, które może okazać.

Usługa kompleksowa

Część z nas doskonale wie o tym, że usługi wykonywane dronami to kręcenie reklam i filmów promocyjnych. Problem tkwi w tym, że taka reklama nakręcona dronem to nie tylko jakieś czterdzieści minut lotu wokół jakiegoś ośrodka wypoczynkowego, bo dzięki tym przelotom specjalista od tworzenia reklam ma tylko ten surowy materiał. Musi go jeszcze obrobić w sensie cyfrowym na laptopie, który wazy więcej niż te trzy kilogramy i do tego ma procesor Core i9 o ośmiu rdzeniach. 

Obróbka cyfrowa materiału filmowego z drona i z lustrzanki cyfrowej na tego typu maszynie to rzecz jasna te cztery lub trzy dni siedzenia przy laptopie. Etapu tego nie da się pominąć, bo surowy materiał nie interesuje klienta. On chce dostać gotowy film promocyjny i to najlepiej wzbogacony o jakąś grafikę z logiem jego firmy, która jest hotelem w miejscowości wypoczynkowej.

Inne firmy promocyjne

Bywa też i tak, że operator drona lub kilku operatorów współpracujących ze sobą staje do przetargu, bo chcą nakręcić film promocyjny jakiegoś atrakcyjnego turystycznie regionu świata. Takowy film promocyjny to rzecz jasna niełatwa sprawa, bo do tego typu prac biorą kogoś z doświadczeniem, czyli osobę, która nie filmuje dronem od roku. 

Jednym słowem w tym konkretnym przypadku warto się czymś popisać, czyli jakimś innym ciekawym filmem promocyjnym lub materiałem, który dana grupa operatorów nakręciła na pokaz, po to, by wzbudzić zainteresowanie własnym wykonawstwem. 

Tego typu materiał może być na ich stronie od ponad roku i co najważniejsze został on nakręcony z dbałością o detale. Tylko coś takiego przekona poważnego inwestora do skorzystania z usługi. Rzecz jasna sam parametr ceny też jest ważny, ale ktoś, kto inwestuje w usługę, nie liczy jedynie na atrakcyjną cenę, ale też i na to, by dostać za tę atrakcyjną cenę jak najwięcej ciekawego filmu promocyjnego.

Drony podwodne

Pewna część z nas kojarzy drony podwodne z tymi niewielkimi maszynami używanymi do kręcenia materiałów filmowych pod wodą. Mowa tu o ciekawych w sensie wizualnym filmów przyrodniczych. Dron jest w tego typu przypadkach opcją mniej niepokojącą od nurka z kamerą, bo jest znacznie mniejszym, a ryby morskie podpływają do niego z ciekawości. 

Znacznie częściej drona podwodnego używa się do inspekcji kadłubów łodzi, czyli tej części znajdującej się pod wodą lub innego typu instalacji podwodnych. Przewaga takich inspekcji dronem tkwi w tym, że drony wykonują polecenia dokładnie i rejestrują cały obraz. 

Nie męczą się też i nie dekoncentrują tak jak człowiek, a nagranie pochodzące z kamery takiego drona można potem analizować godzinami. Równie wiele znaczy też i to, że utrata drona podczas tego typu inspekcji to nie problem. Znacznie większym jest nurek, który pod wodą zaplącze się we fragment sieci.

Więcej informacji znajdziesz na https://ironsky.pl/oferta/