Do bulwersującej sytuacji doszło w Kaliszu w Szkole Podstawowej nr 10. W miniony czwartek 24 września 2020 jedna z nauczycielek szkoły będąc pod wpływem alkoholu, prowadziła cały dzień zajęcia z najmłodszymi uczniami szkoły. Jeden rodzic wyczuł alkohol od nauczycielki i została wezwana policja, okazało się nauczycielka była pijana. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu.

- Policja interweniowała na zgłoszenie dyrektora szkoły. Istniało podejrzenie, że jeden z pracowników może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło ten fakt, wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie kobiety -poinformował portal Calisia.pl asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie wykroczenia z art. 70 § 2 kto podejmuje czynności zawodowe lub służbowe wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka, ,podlega karze aresztu albo grzywny.