13 pięknych młodych mam karmiących piersią w leśnym plenerze uwieczniła w swoim obiektywie fotograf Justyna Kuświk. Wszystko po to, by przełamać stereotyp, że karmiąca mama to tylko dresy i T-shirt.

Temat publicznego karmienia piersią nadal wzbudza wiele kontrowersji. Co jakiś czas pojawiają się medialne doniesienia o matkach wyproszonych z galerii czy restauracji, kierowanych do publicznych toalet lub zbulwersowane głosy bywalców parków. A przecież mleko mamy to najlepszy pokarm dla każdego maluszka.
W Internecie rekordy popularności osiągają zdjęcia Ivette Ivens , która w ten sposób chciała wyrazić swoje poparcie dla mam karmiących swoje dzieci publicznie. Stały się one inspiracją dla innych fotografek, a podobne sesje zdjęciowe zostały zorganizowane w wielu miastach Polski.
O ile karmienie noworodka i małego niemowlęcia wydaje się być usprawiedliwione, o tyle wiele wątpliwości pojawia się przy karmieniu starszych dzieci. A przecież zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia mówią, aby karmienie piersią było kontynuowane do końca drugiego roku życia dziecka, a nawet dłużej!
Tą niezwykłą sesję, która powstała w ramach projektu "The Milky Way", wymyśliły Elwira Radunc, Justyna Kuświk i Joanna Ożgo. Zdjęcia, które prezentujemy są autorstwa Justyny Kuświk.