Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Zaniedbany budynek w centrum miasta ma zyskać nowy blask, odnowiona zostanie również zabytkowa wieża, która ma być zaadoptowana na wieżę widokową.

Udało się nam już przywrócić pierwotny wygląd Zespołu Szkół Specjalnych. Teraz chcemy, aby do swojego wyglądu sprzed lat powróciła obecna siedziba Powiatowego Zarządu Dróg, wcześniej straży pożarnej, przy ul. Staszica w Ostrowie. To zadanie chcemy realizować w ramach termomodernizacji ZIT. Jeśli obiekt zostanie wyremontowany miastu przybędzie ciekawa budowla. i co równie ważne wyremontowana zostanie zabytkowa wieża. Mamy pomysł na jej wykorzystanie! Na zdjęciach widać, jak było, jak jest i jak ma ostatecznie być po zakończeniu- pisze starosta Paweł Rajski na swoim facebookowym profilu .
Na remont samej wieży potrzebne jest ok. 200-250 tys. Władze starostwa chcą pozyskać pieniądze z programu dziedzictwa kulturowego w ramach ZIT.
Całość jest objęta nadzorem konserwatora zabytków, a wiec zarówno kolorystyka, zakres prac, jak i sam remont muszą być na bieżąco ustalane z nim- dodaje Paweł Rajski
Miejsce to jest historyczne dla polskiej straży. To tutaj została powołana pierwsza w Polsce zawodowa straż pożarna.