Dzisiaj z samego rana w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Staroprzygodzkiej doszło do pożaru śmieci na miejscowym wysypisku.

Pare sytuacji alarmowych na przestrzeni ostatnich miesięcy i stało się to czego wielu się obawiało. Ostrowskie wysypisko płonie i mamy doczynienia z pożarem jakiego w Ostrowie jeszcze nie było.

Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu ostrowskiego oraz duża liczba patroli policji. W ogniu jest wielka sterta odpadów o wymiarach 150mx50m. To będzie bardzo ciężki dzień jeśli nawet nie noc dla naszych strażaków.

Wśród pracowników MZO panuje duży popłoch. Z nieoficjalnych informacji może wynikać, że palące się odpady wielkobarytowe nie powinny znajdować się w tym miejscu, które nie jest odpowiednio zabezpieczone. Jednak informacja ta musi zostać potwierdzona. 

Słup dymu widoczny jest w całym powiecie ostrowskim. Na ostrowskim wysypisku składowane są różne odpady i unoszący się dym jest bardzo niezdrowy. Lepiej ograniczyć aktywność na świeżym powietrzu 

Na miejsce udaje się grupa operacyjna Państwowej Straży Pożarnej z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

Aktualizacja: 9:10 Aktualizacja 9:33 - na miejscu pracuje już 26 zastępów straży. Grupa operacyjna z KW PSP Poznań dojechała na miejsce pożaru. Sytuacja jest opanowana ale dogaszanie może potrwać jeszcze kilka godzin.

Aktualizacja 9:45 - Osoby cierpiące na choroby układu oddechowego powinny więc ograniczyć przebywanie na zewnątrz i wietrzenie pomieszczeń - informuje biuro Zarządzania Kryzysowego PSP 

Aktualizacja 11:30 - na miejsce pożaru dotarły nowe zastępy Straży Pożarnej. Zaczyna się 5 godzina akcji gaśniczej i strażacy mogą odczuwać zmęczenie. Dla nich to ciężka niedziela. Trwa cały czas dogaszanie z pomocą ciężkiego sprzętu. 

Aktualizacja 12:50 - tak aktualnie wygląda miejsce pożaru. Ogień wcześniej zajmował powierchnie 7500 m2, obecne zadymienie to efekt akcji wygaszania.