Ostrowscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży trzech telefonów komórkowych. Nieletni odpowie za kradzież przed Sądem Rodzinnym.


Wczoraj ostrowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży trzech telefonów komórkowych, do której doszło na terenie jednej ze szkół. Telefony zostały skradzione z szatni, a sprawca po dokonanej kradzieży oddalił się. Do wyjaśnienia okoliczności kradzieży przystąpili policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, którzy po przybyciu na miejsce ustalili, że sprawcą kradzieży jest najprawdopodobniej 13-letni chłopiec. Wartość skradzionych telefonów wyniosła od 500 do 600 złotych.

Funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich wraz z dzielnicowymi rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży i niebawem na terenie miasta wylegitymowano ustalonego wcześniej 13-latka. Chłopiec przyznał policjantom, że ukradł z szatni trzy telefony. Jeden z nich ukrył przy ogrodzeniu jednej z posesji, a dwa inne przekazał innym osobom.

Policjanci odnaleźli jeden ze skradzionych telefonów, powróci on do swojego właściciela. Nieletniego natomiast czeka rozprawa przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.