Polskie społeczeństwo starzeje się w szybkim tempie. Już dziś średni wiek statystycznego Polaka przekroczył 43 lata i najbliższe lata zapowiadają tylko przyspieszenie tego procesu.

 W praktyce oznacza to, że w polskim społeczeństwie z roku na rok rośnie liczba seniorów, czyli osób w wieku ponad 65, czy nawet 80 lat. Nie jest to problem sam w sobie, jednak niestety starsze osoby narażone są na wszelkiego rodzaju urazy fizyczne, czy też choroby wieku starczego, takie jak między innymi Demencja czy Alzheimer. Co jeśli dotknie to naszego rodzica lub dziadka? Co robić, gdzie szukać pomocy?

Niestety polski sektor publiczny nie proponuje zbyt dobrej oferty dla osób szukających czegoś takiego jak opieka nad rodzicem . Liczba miejsc w domach opieki oraz domach seniora jest mała i aby dostać się do nich trzeba odczekać w wielomiesięcznej lub częściej wieloletniej kolejce. Oczywiście jest też coś o nazwie „opieka na rodzica”, jednak najczęściej wymaga ona pewnego poświęcenia się i rezygnacji z własnej pracy, czy życia prywatnego. Dlatego często nie wchodzi to w grę i musimy poradzić sobie z tym wszystkim przy pomocy profesjonalnych firm zajmujących się opieką nad rodzicami. Mowa tu o prywatnych domach opieki, które ostatnio powstają jak grzyby po deszczu oraz o opiekunach osób starszych, którzy zajmą się naszymi rodzicami.

Opiekun osoby starszej to bardzo odpowiedzialna funkcja, bowiem to właśnie od jego pracy zależy dobrostan, a często i byt osób nam najbliższych, naszych rodziców. Aby znaleźć doświadczonego i odpowiedzialnego opiekuna osoby starszej najlepiej skontaktować się z jedną z agencji opiekunów osób starszych, jakie działają w Polsce, np. Veritas Polska. Agencja ta od lat z powodzeniem pomaga polskim rodzinom znaleźć osoby do opieki nad rodzicem. Aby uruchomić proces poszukiwań wystarczy skontaktować się z Veritas Polska i przedstawić swoje potrzeby w  zakresie opieki na rodzica. Agencja w szybkim czasie przedstawi odpowiednich kandydatów na opiekuna.