Dwa dni - tylko tyle dzieli nas od tegorocznego finału Szlachetnej Paczki. W Ostrowie nadal jedna rodzina czeka na pomoc. Na szlachetnapaczka.pl można poznać najpilniejsze potrzeby rodziny.

Wczoraj pisaliśmy o 6 rodzinach, które potrzebują pomocy. Została już tylko jedna i każdy z nas może sprawić, żeby rodzina miała godne święta w tym roku.

Pani Katarzyna (41 l.) wraz z mężem Karolem (42 l.) mieszkają z matką pani Katarzyny, Marią (68 l.) oraz trójką dzieci: Kacprem (19 l.), Piotrem (18 l.) oraz Małgorzatą (10 l.).

Małgorzata od urodzenia choruje na padaczkę, z tego powodu przyjmuje leki i potrzebuje stałej opieki medycznej, która jest kosztowna (miesięczne wydatki wynoszą ponad 500zł, ze względu na drogie leki oraz dojazd do szpitali). Dodatkowo najstarszy syn ma astmę oskrzelową. Rodzina kilka lat temu zaciągnęła kredyt z powodu remontu, który do dzisiaj musi spłacać, z wysoką ratą miesięczną wynoszącą 600zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania, rehabilitacji oraz spłaty kredytu, na jednego członka rodziny zostaje zaledwie 480zł. Mimo tego rodzina nie poddaje się i wciąż ma nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji.

Wolontariusze poznali historie rodzin, które napisało życie. Jednak bez Darczyńców nie ma realnej pomocy, dlatego zachęcamy do wyboru rodziny. Paczka dla rodzin ma ogromną wartość – z jednej strony jest to realna pomoc materialna, z drugiej impuls i motywacja, ponieważ razem z paczką Darczyńca daje rodzinie wiarę w lepsze jutro. Szlachetna Paczka zmienia życie obdarowanych ludzi, Darczyńca staje się motywatorem tej zmiany.

Jak zostać Darczyńcą?

  • Wybierz rodzinę. Z internetowej bazy z opisami wybierz tę, dla której przygotujesz pomoc. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, wybierz rejon Ostrów i poznaj historie rodzin w potrzebie.
  • Zaproś znajomych. Działaj szybko, do finału zostało już tylko kilka dni. Razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmiany. To także świetny sposób na integrację w gronie znajomych lub współpracowników.
  • Przygotujcie Paczkę. Zgodnie z listą potrzeb rodziny. W przygotowaniu Paczki wesprze Was wolontariusz, który skontaktuje się telefonicznie.
  • Dostarczcie Paczkę do Magazynu.  8-9 grudnia zawieźcie paczkę do magazynu w Ostrowie. Stamtąd wolontariusz zawiezie ją do rodziny, a Wam przekaże prezent – relację z wręczenia Paczki