Mariusz Lis z Ostrowa Wielkopolskiego został Prezesem Polskiego Związku Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych.

Starszy aspirant Mariusz Lis to doświadczony funkcjonariusz Komendy powiatowej policji w Ostrowie Wielkopolskim, w której od 20 lat związany jest z ogólnie pojętą kynologią służbową. Prywatnie pasjonat  psów ich szkoleniowiec oraz hodowca.

Swoją przygodę z psami rozpoczął w Sułkowicach w zakładzie kynologii policyjnej gdzie w 2002 roku wyszkolił pierwszego psa służbowego.
Aktualnie pracuje już z 6 tym psem policyjnym. Poza służbą swoją pasję rozwija też na terenie krajów Unii Europejskiej gdzie wymienia się bogatym doświadczeniem z tamtejszymi kynologami i hodowcami. Wciąż stawia na rozwój i naukę.W 2015 roku pan Mariusz wstąpił w szeregi Polskiego Związku Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych, którego nadrzędnym celem jest pomoc w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych byłych i obecnych funkcjonariuszy i żołnierzy wszystkich służb mundurowych pracujących z psami na terenie Polski.
Po roku czasu w związku- umiejętności i perfekcjonizm ostrowianina zostają zauważone i dzięki temu wstępuje w elitarne grono instruktorów tego Stowarzyszenia gdzie odpowiedzialny jest za psy wyszukujące zapachy materiałów wybuchowych.

11.10.2021 W trakcie wyborów zarządu Mariusz Lis jednogłośnie został wybranym na stanowisko prezesa PZIiPPS co stanowi swoiste uwieńczenie jego dotychczasowej pracy na rzecz kynologii służbowej w Polsce.

Panie Mariusz Gratulujemy.