Ostrowianka Anna Zając walczy w konkursie Red Bulla na najlepszy kostium. Możemy pomóc Ani głosując na nią.

To druga edycja konkursu CosplayON, którego partnerem jest Festiwal Fantastyki Pyrkon, a patronem medialnym - Polsat Games. 16 grudnia jurorzy wybrali 11 finałowych projektów, a jeden finalista otrzymał dziką kartę od internautów.
O końcowym zwycięstwie, tak jak poprzednio, rozstrzygną internauci, którzy w ostatniej fazie konkursu głosują na ich zdaniem najlepszy projekt. Wszystko więc w Waszych rękach! Możecie oddać jeden głos dziennie logując się przez Facebooka aż do 14 lutego do końca dnia. Poza oceną zdjęć projektów, możecie zapoznać się z historią powstania stroju, a także sylwetkami stojących za nimi twórców.

Czym jest Cosplay?
To artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania i wcielają się w postać fikcyjną.


Na zwycięzcę konkursu czekają atrakcyjne nagrody – 5 tys. zł na wykonanie kostiumu na pokaz specjalny na następnej edycji Maskarady na Pyrkonie 2021. Red Bull nakręci też ze zwycięzcą nowej, a także poprzedniej edycji, miniserial dokumentalny o cosplayu, żeby pokazać tajniki tworzenia strojów i przedstawić sylwetki twórców.

Link do konkursu : https://www.redbull.com/pl-pl/projects/konkurs-cosplay-2020 
do głosowania wystarczy posiadać konto na facebooku , trzeba zaznaczyć żeby oddawać głosy codziennie , kolejny glos można oddać z tego samego konta po 24 h.

Postać zgłoszona w konkursie: Wiedźminka
Skąd pochodzi: Wiedźmin 3: Dziki Gon
Imię i nazwisko: Anna Zając
Wiek: 25
Miasto: Ostrów Wielkopolski

Jak powstał kostium?

Główne materiały, których użyłam do stworzenia kostiumu, to ekoskóra, skóra i pianka EVA.
Kamizelka została przerobiona ze starej, dżinsowej koszuli i obszyta skórzaną lamówką.
Karwasze, naramienniki, nakolanniki i ochraniacze na nogi zostały wykonane z pianki EVA oraz poobszywane ekoskórą.
Wszystkie obszycia zostały wykonane ręcznie bez użycia maszyny. Każdy ćwiek został nabity oddzielnie. Do całego kostiumu użyłam ok. 200 ćwieków i napów. Najbardziej pracochłonna była dla mnie kolczuga, na którą przeznaczyłam blisko 20 godzin pracy.
Jest to mój pierwszy własnoręcznie wykonany cosplay i to chyba było największa trudnością, i wyzwaniem. Z każdą techniką zetknęłam się po raz pierwszy, ale mimo to jestem bardzo zadowolona z efektu.
Elementy, które nie zostały wykonane własnoręcznie:
Miecze, pochwa na miecz i buty.

Klikając w poniższe zdjęcie przechodzicie do strony, na której odbywa się głosowanie: 

Zapraszamy do krótkiego wywiadu z Anią, która wykonała kostium Desdemony. 

-Od jak dawna zajmujesz się cosplayem?
Od dwóch lat.

-Czym zajmujesz się na co dzień?
Jestem tatuażystką.

-Jaki strój chciałabyś wykonać w ramach wygranej? Dlaczego?
Strój mrocznej Jade z Mortal Kombat 11. Zawsze podobały mi się postacie wojowniczek z tego uniwersum. Wygląd postaci też nie należy do najprostszych, a ja lubię rzucać sobie wyzwania - zwłaszcza, że w tym cosplayu sięgnę po nowe techniki tworzenia.

-Co uważasz za swoją najmocniejszą stronę w cosplayu? Co potrafisz najlepiej?
Bardzo dobrze czuję się przy pracy z pianką, zwłaszcza przy sklejaniu modeli broni czy pancerza. Moją mocna stroną jest także malowanie akrylami. Maluję od dziecka różnymi technikami i gdy wchodziłam w cosplay, od początku nie sprawiało mi to trudności.

-Czego chciałabyś się nauczyć do cosplayu? Czy wybrany przez Ciebie strój wymaga tej umiejętności?
Charakteryzacji, make’upu artystycznego, bodypaintingu i montowania światełek, projektowania 3d, ale do tego to długa droga. Niektóre z tych umiejętności będą mi potrzebne przy tworzeniu nowego cosplayu.

-Czy masz na koncie inne stroje niż zgłoszone do konkursu? Jeśli tak, które to Twoje ulubione i dlaczego?
Zazwyczaj do cosplayu wybieram swoje ulubione postacie z gier, które nie tylko podobają mi się wizualnie, ale także przypadł mi do gustu ich charakter. Z niektórymi postaciami czuje wspólne cechy, z którymi mogę się utożsamiać. U niektórych podoba mi się historia bohatera czy wątek z nią związany. Na moim koncie mam mojego maina z Overwatch - Ashę Caledonię w halloweenowej skórce i V z Cyberpunka2077.

-Twoja rada dla początkujących cosplayerów to:
Przede wszystkim czerpać radość z tego, co się robi. Nie zniechęcać po nieudanych próbach. Być cierpliwym i wytrwałym, a efekty będą coraz lepsze, z cosplayu na cosplay. Moje motto "chcesz coś osiągnąć, musisz działać!".