Potężny pożar w zakładzie Sun Garden w Malanowie w powiecie tureckim, tuż za granicami powiatu kaliskiego. Kłęby czarnego dymu widoczne są już z daleka. Z żywiołem walczą m.in. strażacy z Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

Ogień pojawił się około godz. 16.00 we wtorek, 14 stycznia. Na miejscu działają jednostki straży pożarnej z Turku, ale także z Kalisza – oprócz strażaków zawodowych, druhowie z OSP Pólko, Dobrzec i Lis, samochód dowodzenia i łączności oraz samochód gaśniczy. – W drodze jest samochód z drabiną i operacyjny. W sumie do akcji zaangażowanych jest około 30 naszych strażaków – mówi asp. Szymon Zieliński, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Na miejscu są też ratownicy z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy dostarczyli kolegom aparaty ochrony dróg oddechowych. Zadymienie jest bardzo duże, na trasie Kalisz – Turek występują utrudnienia w ruchu.

Przedsiębiorstwo Sun Garden to jeden z największych pracodawców w regionie. W sezonie zatrudnia ponad 1800 osób, produkując bogatą gamę mebli ogrodowych, parasoli, poduszek ogrodowych, tekstyliów domowych, mebli tapicerowanych i materaców.

Powierzchnia zakładu wynosi 16,5 h, powierzchnia hal produkcyjnych - 55 tys. m2, a hal magazynowych - 20 tys. m2.

info: www.faktykaliskie.pl