Tegoroczny finał Szlachetnej Paczki odbędzie się już za 2 dni – w weekend 9-10.12. Nadal kilka rodzin z rejonu Ostrowa czeka na swojego Darczyńcę.

Szlachetna Paczka na przestrzeni ostatnich 16 lat zmieniała życie tysięcy rodzin. I w tym roku nie będzie inaczej. Już za kilka rodziny otrzymają pomoc w ramach XVII ogólnopolskiej edycji projektu, VII w Ostrowie Wielkopolskim. W ostatnich tygodniach blisko 30 wolontariuszy odwiedzało rodziny. 56 z nich zostało włączonych do projektu Szlachetnej Paczki.

  • Mądra Pomoc

Szlachetna Paczka działa według idei mądrego pomagania. Paczka to impuls do zmiany w życiu rodziny. Pomoc przygotowana jest tak, aby dać trwały efekt. Do projektu włączone są rodziny, które żyją w niezawinionej biedzie lub takie, które spotkało nieszczęście.

Rodziny są zgłaszane przez instytucje pomocowe, następnie odwiedzają je wolontariusze, poznając ich sytuację.

 

  • Jak działa Szlachetna Paczka?

Opis sytuacji rodziny jest dostępny na szlachetnapaczka.pl. Potrzeby każdej z rodzin są opisane, dlatego Darczyńca wybierając rodzinę wie, czy będzie w stanie sprostać potrzebom. Szlachetna Paczka to pomoc 1:1. Jedna rodzina jest wybierana przez jednego Darczyńcę. Warto zachęcić znajomych i rodzinę do wspólnego stworzenia Paczki. Paczka łączy ludzi – wspólne tworzenie Paczki to piękne przeżycie.

 

  • Dlaczego warto?

Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii rodziny, którą zdecydował się wspierać. Darczyńca zawsze może liczyć na wsparcie Wolontariusza SZLACHETNEJ PACZKI w przygotowaniach paczki. W rozmowie z nim może dowiedzieć się więcej o samej rodzinie i całym projekcie.  Darczyńca to ktoś, kto do paczki dla Rodziny pakuje własne serce i właśnie to jest największym impulsem do zmiany!

 

  • Jak zostać Darczyńcą?
  • Wybierz rodzinę. Z internetowej bazy z opisami wybierz tę, dla której przygotujesz pomoc. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl
  • Zaproś znajomych. Działaj szybko, do finału zostało już tylko kilka dni. Razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmiany. To także świetny sposób na integrację w gronie znajomych lub współpracowników.
  • Przygotujcie Paczkę. Zgodnie z listą potrzeb rodziny. W przygotowaniu Paczki wesprze Was wolontariusz.
  • Dostarczcie Paczkę do Magazynu.  9-10 grudnia zawieźcie paczkę do magazynu w Ostrowie. Stamtąd wolontariusz zawiezie ją do rodziny, a Wam przekaże prezent – relację z wręczenia Paczki.