Sieć sklepów Biedronka znalazła sposób by prowadzić handel także w niedziele niehandlowe. Pierwszy sklep sieci Jeronimo Martins będzie czynny w niedziele niehandlowe w niedalekiej Dobrzycy.

Ominięcie zakazu handlu w niedziele niehandlowe jest możliwe dzięki temu, że Biedronka pozwoliła na otwieranie sklepów w modelu franczyzowym. 
W czwartek 22 października otwarto pierwszy taki sklep. 

Franczyzobiorcą sieci został Pan Radosław Wojcieszak. 

Nowy sklep Biedronki w Dobrzycy, przy ul. Krotoszyńskiej 41a, powstał w nowoczesnym formacie sieci. Posiada 46 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), 4 kasy tradycyjne i ladę tradycyjną. Powierzchnia sali sprzedaży wynosi ok. 650 m2. Jest podzielona na odrębne strefy produktowe. W jednym stałym miejscu znajdują się wszystkie wymagające przechowywania w niskiej temperaturze „delikatne” warzywa i owoce. Pieczywo, kosmetyki, a także produkty z promocji również mają specjalnie wydzielone miejsce w sklepie. Franczyzowa Biedronka w Dobrzycy będzie otwarta również w dni objęte zakazem handlu. - Sklep będzie czynny we wszystkie niedziele - poinformowało biuro prasowe dyskontowej sieci.

W modelu franczyzowym działają na polskim rynku takie sieci handlowe, jak m.in. Żabka i Stokrotka.