Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło 11 sierpnia przed godziną 4:00 w Mąkoszycach. Młodociany sprawca, kierując pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało, rozbił samochód, który wcześniej sobie przywłaszczył.

Policjanci ustalili, że samochodem osobowym marki volkswagen passat kierował 17-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra, który w wyniku nie dostosowania prędkości jazdy do panujących warunków na drodze stracił panowanie nad pojazdem, następnie wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo – relacjonuje komisarz Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. - Okazało się, że 17-latek kierował pod wpływem alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila. W pojeździe przebywał również 16-letni pasażer (mieszkaniec gminy Kobyla Góra), który także był pod wpływem alkoholu.
Dalsze czynności wykazały, że 17-latek kierował samochodem należącym do 42-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego, bez wiedzy i zgody właściciela. Mundurowi zatrzymali nieletniego w policyjnym areszcie. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu oraz za zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Z kolei o dalszym losie 16-latka, w związku z tzw. przejawem demoralizacji, zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.