Rozbój w pociągu relacji Poznań-Kępno. 18-letni podróżny bez żadnego powodu zaatakował 21-latka, wyrwał mu laptopa, którym następnie go pobił, po czym zażądał wydania pieniędzy. Sprawcę zatrzymali inni pasażerowie i przekazali pleszewskim funkcjonariuszom.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek 14 maja br. Na stacji w Kowalewie do pociągu relacji Poznań-Kępno wsiadł 18-letni mieszkaniec Białegostoku. - W pewnym momencie, bez żadnego powodu zaczął bić siedzącego tam 21-latka z Poznania. Zabrał mu laptopa, którym zaczął uderzać go po głowie – relacjonuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy pleszewskiej policji. - Domagał się też wydania pieniędzy. Na szczęście pokrzywdzony zdołał wyrwać się swojemu oprawcy.

Rozbójnik został ujęty przez dwóch pasażerów pociągu, gdy zaczął uciekać z przedziału. Po godz. 20.00 został zatrzymany przez pleszewskich policjantów na stacji PKP w Taczanowie Drugim. - Pokrzywdzony trafił do szpitala, a 18-latek, po zbadaniu przez lekarza, do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał on zarzut dokonania rozboju. 18-latek, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy – dodaje asp. Monika Kołaska.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.


 źródło faktykaliskie.pl