Wiele wskazuje na to, że 30 listopada galerie handlowe ponownie zostaną otwarte, jednak przy zachowaniu szczególnej ostrożności.

Handlowcy od tygodni apelują o szybkie, ponowne otwarcie galerii handlowych. Od 7 listopada mogą w nich działać jedynie sklepy spożywcze i punkty usługowe.

Apel Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług w sprawie ponownego otwarcia centrów handlowych poparła także handlowa „Solidarność”. Związkowcy mają jednak kilka zastrzeżeń.
Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług, który zrzesza setki firm handlowych, w połowie listopada zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie ponownego otwarcia wszystkich sklepów w galeriach.

Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska od 30 listopada otwarte mają być galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, sklepy meblowe. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd chce otworzyć galerie handlowe. W sklepach będzie można robić zakupy przy przestrzeganiu rygorów sanitarnych, a także odpowiedniej liczby osób na metr kwadratowy. W galeriach handlowych będzie to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Trwają również rozmowy na temat otwarcie restauracji, jednak nie jest znana dokładna data. 
Jeden z wariantów zakłada, ze restauracje mają być czynne do godziny 19 lub 20, a później będzie możliwy tylko odbiór osobisty.