Gmina Ostrów Wielkopolski dofinansowała zakup kolejnego nowego samochodu i sprzętu biurowego dla komendy powiatowej policji.

Nowy samochód osobowy posłuży do patrolowania – bez policyjnych oznaczeń - dróg powiatu ostrowskiego. Auto jest już zakupione, ale czeka na dodatkowe wyposażenie, więc ostrowscy policjanci będą musieli jeszcze na nie poczekać.

Mimo to, była okazja do podziękowania gminie – podkreśla Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski.

- Gmina Ostrów Wielkopolski co roku wspomaga Komendę Powiatowej Policji w Ostrowie, także posterunek policji w Ostrowie. W tym roku urząd gminy przekazał 15 tys. na dodatkowe wyposażenie w postaci różnego rodzaju sprzętu biurowego, mebli, krzeseł, szaf, niszczarki do papieru, a także odkurzacza. Bardzo chcę podziękować panu wójtowi i radzie gminy Ostrów Wielkopolski za tę darowiznę.

Ze współpracy z policją zadowolony jest także wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

- Bardzo dobrze postrzegamy pracę policji powiatowej i chcemy, by gminny posterunek też był bardzo dobrze wyposażony. Z reguły dokładamy się do zakupu samochodów, ponieważ gdy rozpoczynaliśmy współpracę park maszynowy był, mówiąc delikatnie, nieco zużyty. To były jeszcze Polonezy, czy inne samochody, z bardzo dużym przebiegiem.

Ten nowy samochód to nasz dowód wdzięczności, ponieważ Komenda Powiatowa Policji znalazła sprawcę, który podrzucił na terenie gminy przyczepę z niebezpiecznymi substancjami i właśnie do tego działu, mówiąc kolokwialnie, trafi ten samochód- informują przedstawiciele gminy Ostrów