Kilka dni temu odbyło się kolejne spotkanie władz Gminy Ostrów Wielkopolski z projektantem żłobka, który powstanie w Gorzycach Wielkich. Wiadomo już, że sale dla dzieci będą od strony południowej. Każda z łazienką, zapleczem socjalnym, magazynowym , szatnią i osobnym wyjściem na taras. Będzie też wózkownia.

Pomieszczenia będą przestronne. Każda z sal będzie miała powierzchnię 45 m2.  Duże okna, niemal od sufitu do podłogi zapewnią najmłodszym naturalne światło i możliwość obserwowania otaczającego je świata. Dwie sale łączyć będzie specjalna mobilna ściana, którą w razie np.: uroczystości będzie można rozsunąć. 

W budynku od strony północnej znajdą się m.in.: gabinety dyrektora oraz kadry nauczycielskiej, gabinet pielęgniarki, logopedy oraz pokój matki karmiącej, kuchnia wraz z zapleczem socjalnym, kotłownią i łazienkami dla pracowników. Budynek będzie ogrzewany gazem ziemnym. Elewacja zewnętrzna będzie kolorowa, w pastelowych odcieniach.  

Budynek powstanie na działce należącej do Gminy Ostrów Wielkopolski. Tuż za istniejącym przedszkolem, z dala od drogi, w otoczeniu zieleni. Tuż obok żłobka powstanie nowoczesny i bezpieczny dla najmłodszych plac zbaw. Inwestycja kosztować będzie kilka milionów złotych. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z rządowego programu Maluch+. 

W nowym żłobku pracę znajdzie od 22 do 24 osób. 

- Zainteresowanie pracą w żłobku, już na tym etapie inwestycji jest bardzo duże. Na razie skupiamy się na przetargu i dopięciu wszelkich najmniejszych szczegółów budowalnych. Dopiero w kolejnym etapie rozpoczną się prace związane z rekrutacją. Proszę śledzić naszą stronę internetową. Tam w pierwszej kolejności pojawi się informacja o naborze pracowników do żłobka. -  podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk, wójt gminy. 

Informacja o rekrutacji oraz wszelkie niezbędne informacje dostępne będą na www.ostrowwielkopolski.pl