Wczoraj mieszkaniec Ostrowa będąc na spacerze z psem, znalazł karton po wentylatorze, w którym znajdowały się dwa małe kociaki.


Ktoś po prostu wyrzucił je do lasu przy Nowej Krępie. Pomijając fakt, że pozostawienie ich w kartonie, robiąc im jedynie dziurki powodowało pozostawienie ich na pewną śmierć (nie miały dostępu do wody i jedzenia, a dla jakiegoś drapieżnika rozszarpanie kartonu nie było żadnym problemem), ale sam fakt wyrzucenia ich do lasu jest nieludzki. Kociaki obecnie przebywają w domu znalazcy i dochodzą do siebie. Zostały wykąpane i zaczęły pomału jeść i pić. Na szczęście zwierzęta mają wielu obrońców w internecie. Dlatego internauci dotarli do ogłoszenia OLX, które przed paroma dniami zostało zamieszczone z identycznymi kotami. Na ogłoszeniu widniał numer do prawdopodobnej właścicielki kotów.

Sprawę skomentowała siostra Piotra, który znalazł kociaki:  

"Porównaliśmy nasze przybłędy ze zdjęciami z ogłoszenia i w naszej ocenie to są te same zwierzaki. Mamy wrażenie, że Pani nie udało się znaleźć dla nich domu, więc najlepszym rozwiązaniem było wyrzucić je do lasu. Zadzwoniłam wczoraj pod wskazany w ogłoszeniu numer telefonu i po zakomunikowaniu, że dzwonie w sprawie ogłoszenia o oddaniu kociaków, ale Pani rozłączyła się”.
Teraz ponowny apel do internautów o udostępnianie informacji o kociakach, które szukają domu. Dużo już przeszły i ciepły dom będzie najlepszym wynagrodzeniem, dzięki któremu odzyskają zaufanie to ludzi. Telefon kontaktowy 505 114 318

Aktualizacja: Koty nadal szukają człowieka. Osoby, które zdecydują się na adopcję, otrzymają od firmy ewenement.pl wyprawkę w postaci 10kg suchej karmy dla kociąt, kuwety, żwirku, zestawu zabawek, przysmaków i karmy mokrej (puszki) ! dziękujemy firmie za pomoc.