Kamil Kaliński , który na początku roku wraz z kolegami zbudował robota humanoidalnego Neo, tym razem pomaga szpitalom w Ostrowie i Pleszewie.

„Pokonajmy lokalnie koronawirusa przy użyciu drukarek 3D... " Czy to możliwe? Tak! Mamy trudne czasy, będą jeszcze gorsze... Jednak coś robimy i staramy się robić! - mówi Kamil. 

Wspólnie z grupą osób drukujemy przyłbice ochronne dla Pleszewskiego Centrum Medycznego w Pleszewie i Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. 
Akcje rozpoczęliśmy 23 marca br., wykorzystując własne drukarki 3D. Elementy drukujemy 24h na dobę Sam wydruk to nie wszystko. Po wydrukowaniu opaski łączymy specjalnie dociętą sztywną folią i gumą. Dopiero wtedy przyłbica jest kompletna- dodaje Kamil.Osoby zajmujące się drukiem:
-  Dawid Panas
-  Kamil Kaliński
-  Tomasz Płóciennik
-  Bartek Owczarz
-  Piotr Olejnik
-  Dariusz Maćkowiak
-  Adrian Piechota
-  Krystian Fras
-  Bartek Sobczak 
Montaż:
-  Amelia Panas

Wypalanie elementów foli ochronnej:
- Szymon Kryszczak

Całość robimy charytatywnie - wszystkie koszty są po naszej stronie:
- drukujemy z własnego materiału,
-  używamy własnych drukarek,
-  używamy swojego czasu,
-  koszty związane z eksploatacją drukarek,Stąd też apelujemy do wszystkich!
Jeżeli znalazła by się osoba/instytucja, która wesprze naszą akcje lub chciałaby się do niej dołączyć. Jesteśmy otwarci na każdą współpracę!

Żeby zwiększyć produkcję przyłbic potrzebujemy:
- osób do pomocy,
-  urządzeń (drukarek 3D),
-  materiałów do druku (filament),
-  specjalnej folii ochronnej,

Chcesz nam jakoś pomóc? Zareaguj! Polub! Udostępnij ten post na twojej tablicy! Niech jego zasięgi się zwiększą! Być może inne osoby i instytucje również się do nas przyłączą!

lub wejź na oficjalną zbiórkę [LINK]