We wtorek 17 kwietnia około godziny 14:15 doszło do poważnego wypadku na drodze Ostrów- Kalisz. W akcji brał udział helikopter LPR z Michałkowa. Kobieta z Ostrowa Wielkopolskiego została zabrana do szpitala.

Około godziny 14:15 na łuku drogi krajowej nr 25 przed Kaliszem doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciężarowym. W zdarzeniu uczestniczyły BMW X5 i ciężarowy MAN na łódzkich numerach rejestracyjnych. 
W wyniku zderzenia poważnych obrażeń doznała kobieta z samochodu osobowego, która została zabrana helikopterem LPR do kaliskiego szpitala. 
Na skutek wypadku doszło do dużego wycieku oleju, dlatego na miejsce zadysponowano jednostkę chemiczną z PSP Ostrów Wielkopolski. 
Ze wstępnych informacji wynika, że BMW kierowała 31-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. Jak twierdzą świadkowie, jadąc w kierunku Kalisza, zjechała nagle na przeciwległy pas ruchu, zderzyła się z ciężarówką, uderzyła w latarnię i dachowała.
Kobieta została zabrana do kaliskiego szpitala. Była przytomna. MAN-em kierował 33-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Był trzeźwy.
Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Droga jest całkowicie zablokowana, policja kieruje pojazdy przez Nowe Skalmierzyce.