W czerwcu informowaliśmy o tym, że jeden z prywatnych przedsiębiorców przejął prawa do użytkowania zalewu, z którego korzystali wędkarze oraz lokalna społeczność. Dzięki nagłośnieniu sprawy przedsiębiorca wycofał się z dzierżawy i 24 sierpnia odbędzie się nowy przetarg.


Zbiornik do marca 2018 roku zarządzany był przez Okręg PZW w Kaliszu, koło w Sośni. 
Po zakończeniu okresu dzierżawy, jeden z przedsiębiorców z gminy Przygodzice posiadający smażalnię ryb wygrał przetarg na dzierżawę zalewu w Sośniach i teraz to miał prawo do użytkowania zalewu. 
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w zbiorniku znajduje się sporo ryb, które do zbiornika wpuszczali lokalni wędkarze a także PZW, które wcześniej zarządzało zalewem. 
Wędkarze oceniają wartość ryb w zbiorniku na kilkaset tysięcy złotych. 
Nad zalewem, który jest najpiękniejszym zbiornikiem wodnym w okolicy a także jednym z ładniejszych w powiecie ostrowskim w ciepłe dni wypoczywają całe rodziny. Każdego dnia nad zalewem można spotkać wędkarzy, którzy nie tylko łowią ale także opiekują się obiektem. 
Przez kilka tygodni lokalna społeczność robiła co mogła by zbiornik, który jest własnością Lasów Państwowych wrócił w użytkowanie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Mieszkańcy okolicznych miejscowości zebrali w 2 dni ponad 300 podpisów aby wstrzymać działania nowego dzierżawcy. Wędkarze wystosowali także pisma do PZW oraz do Lasów Państwowych by mieli możliwość odłowienia ryb, którymi wcześniej zarybiano zbiornik.
Po nagłośnieniu przez nas sprawy prywatny przedsiębiorca odstąpił od umowy dzierżawy i 24 sierpnia 2018 roku odbędzie się kolejny przetarg na dzierżawę zbiornika. 
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć do przetargu chcą przystąpić wędkarze, którzy w tym celu planują założyć stowarzyszenie. 

Informacje na temat przetargu można znaleźć TUTAJ