Zupełnym brakiem wyobraźni wykazał się mieszkaniec powiatu rawickiego, który rozpędził auto do prędkości 138 km/h w terenie zabudowanym. Młody kierowca stracił prawo jazdy. Ponadto będzie musiał zapłacić mandat karny, a jego konto powiększy się o 10 punktów karnych. Prawo jady straciła też 34-latka z powiatu krotoszyńskiego, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Podczas jednej z takich kontroli, ostrowscy policjanci zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód marki Peugeot Partner. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że kierowca w obszarze zabudowanym, pędził z prędkością 138 km/h.

Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą auta siedział 21-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych.

Tego samego dnia zatrzymana została 34-latka z powiatu krotoszyńskiego, która kierując hondą civic przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 59km/h. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, została ukarana mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych.