Do tragicznej sytuacji doszło w czwartek rano w jednym z mieszkań na ul. Zamkowej w Kaliszu. 8-letni chłopiec został ugodzony nożem. - Najprawdopodobniej ugodzenia dokonała matka - informuje kom. Witold Woźniak z Zespołu Prasowego KMP w Kaliszu. Kobieta również została ranna.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji przed godz. 7.00 w Kaliszu przy ul Zamkowej w jednym z mieszkań, które było wynajmowane przez 33-latnią kobietę wraz z synem, doszło do ugodzenia nożem 8-latka. Najprawdopodobniej ugodzenia dokonała matka. Kobieta również została ranna. Oboje zostali przewiezieni do szpitala – informuje kom. Witold Woźniak z Zespołu Prasowego KMP w Kaliszu.

Jak przekazuje Paweł Gawroński rzecznik kaliskiego szpitala chłopiec po przyjeździe był przytomny, został opatrzony i przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Tam został przyjęty na Oddział Intensywnej Terapii Dla Dzieci. Matka również otrzymała pomoc medyczną ponieważ miała rany cięte.

- Celem wyjaśnienia okoliczności zdarzenia do którego doszło 27 stycznia we wczesnych godzinach rannych w jednym z mieszkań usytuowanych w Śródmieściu Kalisza, gdzie ujawniono dwie osoby z ranami kłutymi prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora. Jedna z tych osób mająca powierzchowne rany znajduje się pod opieką medyczną. Względem 8-letniego chłopca został on przetransportowany do szpitala, aktualnie trwa ustalanie jego stanu zdrowia. Dalsze czynności wykonywane są przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pod nadzorem prokuratora – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim prokurator Maciej Meler.