W ostatnich dniach głośno jest o zakażeniach koronawirusem w Ostrowie. Wynik dodatni otrzymało 33 uczniów i 10 nauczycieli ze szkoły podstawowej uczniów kreatywnych przy ul. Waryńskiego w Ostrowie. Ponadto przypadki z pozytywnym wynikiem testu wystąpiły u opiekunki z Żłobku Miejskim, ucznia Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych przy ul. Kantak oraz jednej z uczennic III Liceum Ogólnokształcącego.

Koronawirus w szkołach 

- 33 uczniów i 10 nauczycieli ze szkoły podstawowej uczniów kreatywnych przy ul. Waryńskiego
- 1 uczeń - Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych przy ul. Kantaka
- 1 uczennica - III Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Wojska Polskiego
- 1 opiekunka - Żłobek Miejski przy ulicy Waryńskiego 


Raport Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. 

Kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 74 osób w regionie.
Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w szpitalu jednoimiennym przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarły 4 osoby: 73-letni mężczyzna z Kalisza, 75-letni mężczyzna z Poznania oraz 63-letnia i 86-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego.
Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6498 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 801 to przypadki aktywne. 249 osób zmarło, a 5448 wyzdrowiało.

W dzisiejszym raporcie nie są jeszcze uwzględnione wszystkie osoby z pozytywnym wynikiem testów na koronawirusa i można spodziewać się, że jeszcze jutro i pojutrze Ostrów będzie występował w raportach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.