Ubiegły rok był kolejnym, w którym w naszym regionie przybyło milionerów, czyli osób, które wykazały w Urzędzie Skarbowym zarobki wyższe niż milion złotych w skali roku rozliczeniowego. Artykuł obejmuje osoby rozliczające się w Urzędzie Skarbowym.

W samym powiecie ostrowskim mamy już 137 milionerów. Ich liczba rośnie szybko, bo w 2018 roku takich osób było 126 a rok wcześniej 99. 
W całej Wielkopolsce 2844 podatników wykazało dochód wyższy niż milion złotych, rok wcześniej było to 2708 osób. 
W sąsiednim Kaliszu mamy obecnie 85 milionerów, rok wcześniej było ich 69.

Bardzo wielu bogatych ludzi mieszka  w powiecie kępińskim, zagłębiu meblowym. Tam znajduje się 113 osób, zarabiających ponad milion, przy 104 osobach rok wcześniej. 
Spadła liczna milionerów w powiecie ostrzeszowskim, z 52 do 45. 
Warto przypomnieć, iż przedsiębiorcy z naszego regionu bardzo dobrze radzą sobie w biznesie. Kilku z nich znajduje się wysoko w rankingu najbogatszych Polaków. 
Tomasz Biernacki z Krotoszyna, założyciel sieci sklepów Dino jest na piątym miejscu, a jego majątek wynosi ok 6,3 miliarda zł. Na 8. miejscu znajduje się Paweł Marchewki z Ostrowa Wielkopolskiego, prezes Techlandu z majątkiem 4,36 miliarda zł. Właściciele Com40 i Correct z majątkiem wycenianym na 2,1 miliarda złotych Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie z Kalisza są na 16 miejscu.