Data wydarzenia: 02.10.2015 20:00 - 02.10.2015 22:00
Miejsce wydarzenia: Forum Synagoga, Ostrów WielkopolskiCzas, aby zaprosić Państwa na pierwsze koncertowe wydarzenie w ramach 23 edycji Festiwalu WSZYSTKO JEST POEZJĄ. Będzie to muzyczne spotkanie z artystą dawno nieoklaskiwanym w naszym mieście.

Robert Kasprzycki – znany śpiewający autor (m.in. "Nieba do wynajęcia"), poeta o duszy rockmana. Na nasz Festiwal przyjedzie z nową wciąż jeszcze płytą i muzykami, z którymi na stałe współpracuje (Krzysztofem Wyrwą – basistą i Maxem Szelęgiewiczem – gitarzystą). Kasprzycki jesienią 2014 wydał nową płytę i o tym wydawnictwie mówi tak: To chyba moja najbardziej miłosna płyta, jeśli chodzi o tematykę, bo zdecydowanie ograniczyłem się do uczuć. Zasadniczo bowiem chodzi o to, żeby mieć mądre słowa, a do tego ułożyć w miarę prostą melodię, która telepie się w głowie cały dzień i do której chce się wracać. Dlatego nie żałuję, że płyt jest mało, bo one na szczęście jakoś trzymają się siebie i trzymają się słuchaczy. „Trzymaj się wiatru kochana” – singiel promujący płytę, utrzymywał się na Liście Przebojów Trójki przez 22 tygodnie. Na koncercie nie zabraknie też znanych utworów z poprzednich płyt artysty.

Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką "Niebo do wynajęcia", dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką "nieobojętną", cały zaś album "Niebo do wynajęcia" zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. 
Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego - "Światopodgląd" . Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się "Piosenki i Nie", będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem "klimatycznego" koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia. Najnowszy album „CZTERY”, miał premierę na antenie Trójki na początku października 2014.

www.kasprzycki.pl
http://www.youtube.com/RobertKasprzycki
https://www.facebook.com/RobertKasprzyckiBand