Kryminalni ostrowskiej komendy zatrzymali 60- latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednej z aptek na terenie miasta. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Teraz za swój czyn 60-letni mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 60- latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. W nocy, 18 listopada policjanci zostali powiadomieni o wybiciu szyby drzwi wejściowych i szyb okiennych jednej z aptek. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres i w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z włamaniem.

Mundurowi w torbie 60- latka znaleźli łom, śrubokręty, rękawice, czy kominiarkę. Narzędzia prawdopodobnie służyły do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że to on uszkodził drzwi do apteki i chciał ukraść coś wartościowego. Policjanci zatrzymali 60-latka.

Łączna kwota strat jest ustalana. Mężczyzna natomiast usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.