Tragiczny w skutkach okazał się pożar traw w powiecie kaliskim. Mężczyzna w stanie ciężkim walczył o życie, niestety zmarł w drodze do specjalistycznego szpitala.

W dniu 25 lutego 2021 roku o godzinie 13:34 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Kaliszu otrzymało zgłoszenie o pożarze trawy w miejscowości Janków Drugi w podkaliskiej gminie Blizanów. Na miejsce dyżurny stanowiska kierowania skierował cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Blizanowie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali palącą się suchą trawę na powierzchni około 20 arów oraz stwierdzili, iż w wyniku pożaru ucierpiała jedna osoba, której niezwłocznie rozpoczęto udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Osoba ta posiadała rozległe oparzenia na całej powierzchni ciała.
Na miejsce dyspozytor Państwowego Ratownictwa Medycznego skierował dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po przybyciu medyków strażacy przekazali osobę poszkodowaną, która została przetransportowana do szpitala celem dalszej hospitalizacji - napisali strażacy z Kalisza

Do pożaru miało dojść po tym jak 69-latek wyrzucił niedopałek papierosa na sucha trawę. Mężczyzna sam zaczął gasić pożar łopatą. W pewnym momencie zapaliły mu się buty i ubranie, co spowodowało poparzenie około 90% jego ciała.

Mężczyzna zmarł w trakcie próby przetransportowania go do specjalistycznego szpitala oparzeniowego w Gryficach.