Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 60-letni motorowerzysta, którego wczoraj, 9 sierpnia zatrzymali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego do kontroli drogowej. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch „motocyklistów”, którzy pomimo braku uprawnień kierowali motocyklami.

Ostrowska drogówka, po godzinie 15:00 zatrzymała 26-letniego mężczyznę kierującego motocyklem, który kierował pojazdem nie mając uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

Około godz. 18:00 policjanci zauważyli na ulicy Limanowskiego mężczyznę jadącego motorowerem. Kierujący został zatrzymany do kontroli. Od 60-latka czuć było silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Dwie godziny później patrol zatrzymał 20-latka. Policjanci sprawdzili czy mężczyzna posiada uprawnienia do kierowania pojazdem. Okazało, się że 20-latek wsiadł na motocykl nie mając wymaganych uprawnień.

Policjanci udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnym kierującym.

Kierowcy, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego stanowią duże zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować zagrożenia na drodze, policjanci restrykcyjnie podchodzą do kierowców, którzy za kierownicę wsiadają po alkoholu, czy rażąco przekraczają dopuszczalną prędkość. W czasie kontroli sprawdzane są dokumenty i zezwolenia oraz stan techniczny pojazdów.