Prędkość, a w szczególności jej niedostosowanie do panujących warunków na drodze, to główna przyczyna wypadków. Dlatego policjanci ostrowskiej drogówki codziennie przyglądają się jeździe kierowców poruszających się po drogach powiatu. Wczoraj, 12 lutego mundurowi zatrzymali 28-latkowi prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Szczególną uwagę policjanci zwracają na kierowców na tzw. „piratów drogowych”, którzy swoim negatywnym zachowaniem na drodze powodują bardzo duże zagrożenie. Wczoraj, 12 lutego przed godziną 17:00 ostrowscy policjanci prowadząc kontrole prędkości na terenie powiatu zauważyli samochód ciężarowy, gdzie kierujący jechał z nadmierną prędkością.

28-letni pirat drogowy pędził w terenie zabudowanym 103 km/h, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych osób. Za przekroczenie prędkości kierujący samochodem ciężarowym stracił prawo jazdy.

Pamiętajmy, na drodze nie jesteśmy sami. Nasze nieodpowiedzialne zachowanie, pośpiech czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorszą aurą może stać się przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji zaważą na czyimś zdrowiu lub życiu.